Kayseri de geçiş kontrol kısmını maalesef çok az bir firma yapmaktadır. Access kontrol sistemi, geçisleri kontrol altina almak için kullanilmakta olan bir sistemdir. Bu sistemin kullanimi çok basit olup genellikle Access kontrol sisteminde kart okuyucu cihazlar kullanilmaktadir. Kart okuyucu cihazlarin bu sistemler ile birlikte kullanilmakta olan dört farkli modeli bulunmaktadir. Bunlar; standalone access kontrol sistemi, online access kontrol sistemi, offline access kontrol sistemi ve panelli access kontrol sistemi.

Standalone access kontrol sistemi, çalismasina bilgisayardan bagimsiz olarak devam etmekte olan cihazlardir. Bu cihazlara kart tanimlamasi yapmak için öncelikle master kart okutulmasi gerekmektedir. Master kart bir nevi bu sistemlerin güvenligi gibidir. Master kart okutmadan hiçbir sekilde kayit islemi yapilamamaktadir. Kullanimi ve kurulumu çok basit olup günümüzde her geçen gün çok daha genis alanlarda kullanilmaktadirlar. Özellikle ofis kapilarinda, depo kapilarinda ve apartman kapilarinda çok sik olarak tercih edilmektedirler. Bu cihazlarin sadece kartli degil, ayni zamanda sifreli olarak da geçise izin veren modelleri yer almaktadir. Bu modeller sayesinde hem geçis kayit kapasitesi arttirilmis olacak hem de geçis sekli tercihe göre degistirilebilecektir. Standalone access kontrol sistemi, geçis kontrol programi ile birlikte de uyum içerisinde kullanilabilir. Kapilara tetik verebileceginiz bu cihazlari, ayni zamanda turnikelere tetik vermek için de tercih edebilirsiniz.

Diafonuza Access kontrol sitemleri bağlanarak kartlı yada tuşlu geçiş ile daha da kontrol edilebilir hale getirebilirsiniz. Yüz tanıma, parmak izi, kartlı geçiş , Turnike , bekçi tur, PDKS , otopark çözümleri de için de faydalanabilmek için formumuzu doldurarak yada bizi arayarak ücretsiz keşif desteğimizle faydalanabilir ve doğru bir fiyat alabilirsiniz. Ayrıca personel takip , plaka tanıma , otopark çözümleri de özel yazılımlar üzerinden projelerinizde fiyat alabilirsiniz.