Toplu kullanım alanlarında insanların uyarılması ya da uyarıların yapıldığı anların dışında müzik yayınlarının yapılmasını sağlayan sistemler seslendirme ve acil anons sistemleri olarak isimlendirilmektedir.

Yapılarda bulunan aydınlatma, güvenlik kamerası, santral sistemleri, uydu sistemleri ve yangın alarm sistemleri kısaca zayıf akım sistemleri olarak isimlendirilir. Seslendirme sistemleri de bu zayıf akım sistemleri arasında yer alarak diğer sistemler ile birlikte çalışmalarını sürdürmektedir.

Kalabalık alanlarda insanların başına buyruk bir şekilde hareket etmemesi adına seslendirme sistemlerinden yardım alınmaktadır. Kurulmak istenen düzene ait uyarılar devamlı olarak yapılır ve bu sayede insanların düzenli bir biçimde hizmet alması sağlanır. Acil durumlarda yapılacak olan anonslar da bu sistem sayesinde insanlara ulaştırılacaktır.
Acil anons sistemleri, işyerlerinden çok katlı bina, alış veriş merkezleri ve fabrikalara kadar her türlü işletmede, acil durum senaryolarının işletme içinde hayata geçirilmesi, çalışanların ve ziyaretçilerin doğru ve hızlı biçimde bilgilendirilmeleri, haberleşmenin sağlanması ve geri plan müzik yayını amacıyla kullanılır

Yangın veya herhangi bir acil durumda alarm mesajlarının iletimi veya genel amaçlı anons iletimi ile sürekli fon müziği yayınlaması amacıyla ileri teknolojinin gereklerini yerine getiren sistemlerdir. Acil anonsta amaç insanların güvenli bir şekilde ortamdan tahliye edilmesini sağlamaktır. Sistemlerin kurulacağı yerlerin büyüklüğü ve zone sayıları, sistemin yapısını belirlemektedir.

Kurulan sistemler, yangın alarm gibi sistemlerle entegre olarak çalışabilmektedir. Seslendirme sistemlerinde amaç sadece müzik yayını ve anons yapılabilmesini sağlamak değil, yayının anlaşılabilir, güvenli ve sürekli olmasını da sağlamaktır.
Genel Alanlarda, ses ve müzik yayını yapılabilmesi için öncelikle yayının yapılacağı yerin/yerlerin özelliği ve büyüklüğü tespit edilir. Bu tespitten sonra ihtiyaca en uygun Ses Sistemleri belirlenir ve montajı yapılır. Ses ve müzik yayınının lokal alanlarda duyulmasını sağlayan Hoparlörler, elektrik direklerine veya bina dış cephelerine monte edilir. Ses ve müzik yayınını çevreye iletmek üzere merkez binaya da uygun Ses Amplifikatörleri kurulur. Hoparlörler ile Amplifikatörlerin birbirleri ile bağlantısı kablolu veya Kablosuz olabilir.
Anfi , mikrofon, hoparlör , kontrol ünitesiyle acil anons ünitesi sayesinde anonslarınızı da kontrol edebileceğiniz sistemlerimiz mevcuttur.  Hastane , otel, camii, endüstriyel tesis, fabrika gibi kurumlarda çokça faydalanan sistemlerdir. Bu sistemlerden faydalanabilmek için formumuzu doldurarak yada bizi arayarak ücretsiz keşif desteğimizle faydalanabilir ve doğru bir fiyat alabilirsiniz.