Kayseri de diafon sistemlerinde maalesef birçok firma uygulama yapmamaktadır. Görüntülü diafon, sesli diafon, bas konuş, interkom ve akıllı ev sistemlerinde diafon tamiri, diafon montajı, ve mevcut diafonların devreye alınması gibi işlerle profesyonel teknik ekibimizden yardım alabilirisiniz.

Diafon sistemi; genellikle iş yeri ve apartmanlarda sesli iletişimi sağlamak için kullanılan dahili konuşma sistemine verilen ad olarak tanımlanabilir. Yani daha basit bir anlatımla, bas-konuş prensibiyle çalışan bir telsiz gibi düşünülebilir. Diafon çalışma prensibi temelde merkez diafona bağlı şube diafonlar aracılığıyla gerçekleşir. Konuşma ünitesi üzerinde bulunan butona basıldığında konuşma durumuna geçilir. Buton bırakıldığında ise dinleme durumuna geçilir. Yani kullanıcılar arasında tek yönlü iletişim sağlanır. Konuşmanın sona ermesinden sonra da diafon otomatik kapanır.

Diafon modelleri, kullanım yerine (iş yeri, apartman, taksi durağı vb.) ve ihtiyaca göre çeşitlilik gösterebilmektedir. Apartman diafonlarında, daireler arası ve kapıcı arama temel işlev olmakla birlikte daha gelişmiş diafon çeşitlerinde kapı otomatiği kontrolü, yangın alarmı çalıştırma, görüntülü konuşma gibi özellikler de bulunabilmektedir.

İnterkom; diafon sistemi ile aynı işlevlere sahip olmasının yanında daha fonksiyonel bir yapıya sahiptir. Genellikle işyeri ve apartman gibi yerlerde, güvenliği sağlama amaçlı olarak da kullanılan interkom sistemleri, ihtiyaca göre çeşitlilik gösterir. Fonksiyonel ve modüler bir yapıya sahip olması nedeniyle bireysel ve çok kullanıcılı kullanıma uygundur.

İnterkom çeşitlerinin, uygulanan sistem yapılandırmasına göre özellikleri değişebilir. İnterkom cihazı tercih edilmesi durumunda kullanıcılara sunulan avantajlar şöyle sıralanabilir; • Görüntülü interkom sistemleri, görüntülü ve anlık iletişim sağladığından tanınmayan ya da şüpheli şahısların binaya girişi engellenebilir.
• Güvenlik kameralarına bağlantı yapılabilmesi sayesinde interkom üzerinden çocuk oyun alanlarını, otoparkı vb. yerler görüntülenebilir.
• Daireler arasında sesli ve görüntülü görüşme gerçekleştirilmesine imkan sağlar.
• Site yönetimi, güvenlik görevlileri ve çevredeki market, restaurant gibi noktalarla haberleşmeyi sağlar.
• Yangın, hırsız alarmı interkom aracılığıyla yönetilebilir.
• Interkom sistemleri; güvenlik kamera sistemleri ve hırsız alarm sistemleriniz ile tam uyumlu çalışabilir.
• İnterkom cihazları, akıllı ev otomasyon sistemleri ile uyumlu çalışır ve uzaktan yönetime olanak sağlar.

İnterkom sistemi seçiminde; öncelikle ihtiyaç duyulan özellikler belirlenip bakım giderleri düşük, ihtiyaca yönelik ürünlerin ve satış sonrası hizmet konusunda kendini kanıtlamış firmaların tercih edilmesi, kullanıcıların yararına olacaktır.

Sesli, görüntülü, IP hatta interkom diafon modellerimiz mevcuttur, bunlar için projelerde fiyat alabilirsiniz. Bunlar villa, site, apartman, rezidanslara kolaylıkla uygulanabilmektedir. Gelişmiş modellerimiz telefondan yönetilebilmekte, zil çalan kişinin görüntüsü siz evde olmasanız dahi telefonunuza bildirim olarak düşmektedir. Akıllı kilit sistemiyle telefonunuzdan kapınızı açıp kapatabilmektesiniz. Ayrıca mevcut kamera sistemine entegre edilerek bürün görüntüler tek bir program üzerinden sağlanılabilmektedir. Görüntülü şubelerimiz ve görüntülü panelimiz pek çok IP kamera sistemi ile uyum içerisindedir. Detaylı bilgi ve keşif için formumuzu doldurarak yada arayarak bizden randevu alabilirsiniz. Kullanılan markalarımız: Hikvision, Simge, Audio, Layt,Visio, karel ve Netelsan dır.